24 październik 2019

Były prezes Parku Śląskiego zatrzymany w związku z zarzutem korupcyjnym

zdjęcie: Były prezes Parku Śląskiego zatrzymany w związku z zarzutem korupcyjnym / pixabay/4500168
Policja śląska prowadzi śledztwo przeciwko Krzysztofowi O., w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej, w związku z pełnieniem funkcji publicznej w spółce WPKiW.
REKLAMA
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach, prok. Martwa Zawada-Dybek, przekazał informację, że były prezes został zatrzymany 17 października. Przedstawiony mu został zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tyś zł.

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka to miejski park znajdujący się na pograniczu Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Katowic, zajmujący powierzchnię ponad 620 ha. Jest to największe tego rodzaju miejsce w Polsce. W jego granicach znajdują się m.in. Śląskie Wesołe Miasteczko, Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, czy Planetarium Śląskie. Zarządza nim spółka akcyjna, działająca pod nazwą Parku.

Jak donosi RMF FM, w maju br. jeden z menedżerów tej samej spółki, Marek P., został zatrzymany z tym samym zarzutem, który obecnie usłyszał jej prezes.

- „Mężczyźnie zarzucono wówczas powoływanie się na wpływy w zarządzie spółki w celu zawarcia korzystnej umowy dla jednego z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na tereni Parku Śląskiego” – wyjaśniła policjantka, cytowana przez RMF FM.

Opracowanie:
Paulina Karpińska / Twoje-Miasto.pl

Źródło:
RMF FM

Więcej: rmf24.pl
pogoda Bieruń
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bieruniu

2024-05-09 19:30
Stylowa, Bieruń, Pl. Św. Walentego 2
2024-05-15 19:30
Stylowa, Bieruń, Pl. Św. Walentego 2